جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان سیستان و بلوچستان

city
   
 
  • منشور سازمان

   منشور سازمان

    

                                                                        

   بسم الله الرحمن الرحیم

   پیامبراکرم (ص): همانا برانگیخته شدم تا مکارم اخلاق را تمام نمایم.

   منشور اخلاقی

   سازمان صنعت معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان

    

    

   مصالح عمومی

   §         وظیفه اصلی این سازمان خدمت به مردم بوده، لذا ما پرسنل این سازمان، این خدمت را افتخار دانسته و همواره آن را بر مصالح و منافع شخصی خویش مقدم می دانیم..

   §         تمامی مراجعین در برابر قوانین و مقررات وضع شده از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت و به طور کلی دولت یکسان در نظر گرفته میشوند.

   §         در برخورد با مراجعین اصولی مانند عدالت، انصاف و برابری حکمفرما می باشد.

   §         تمامی مراجعین و افراد جامعه حق اظهار نظر و انتقاد سازنده در امور و فعالیت های سازمان را دارا می باشند.

   §         تمامی پرسنل سازمان در راهنمایی و پاسخگویی مراجعین حداکثر توان خویش را بکار بسته و بصورت صریح، روشن، کامل، دقیق و گویا پاسخگو می باشند.

   مصالح قانونی

   §         پرسنل سازمان موظف به رعایت تمامی قوانین حاکم و اصول قانون اساسی مانند عدالت، انصاف، حق بیان و حفظ حقوق شهروندان و بخصوص قوانین و مقررات وضع شده از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت و حفظ حرمت و پایبندی به آن می باشند.

   §         چنانچه در قوانین و مقررات مورد استفاده از سازمان مواردی مشاهده گردد که با مصالح عامه در تضاد باشند، ضمن احترام به آن قوانین، در اصلاح آن از طرق قانونی به نحو مقتضی اقدام خواهد شد.

   §         تمامی تجهیزات، وسایل و امکانات، منابع مالی دولت و بیت المال بوده ولذا در حفظ و حراست از آنها کمال دقت و امانتداری را به جا آورده و هر نوع سوء استفاده ممنوع می باشد.

   §         از جمله حقوق مراجعین و بطور کلی تمام افراد جامعه، نظارت بر فعالیت ها و اقدامات سازمان بوده و لذا این حق محفوظ و محترم شمرده میشود.

   مصالح شخصی

   §         درستی و صداقت، از ارکان اصلی مصالح شخصی در سازمان محسوب گردیده و لذا در انتقال مطالب، شرح فعالیت های انجام گرفته، گزارشات، نقل و قولها و ... می بایستی همواره مد نظر بوده و افراد نمی بایست بخاطر پیشرفت خود اینگونه آرمانها را فراموش نمایند.

   §         بر اساس معیارهای اخلاقی، کارکنان می بایستی از دریافت هر گونه هدیه از ارباب رجوع امتناع ورزند.

   §         حفظ حرمت کلیه همکاران اعم از زیردستان، سرپرستان، همچنین کلیه مراجعین و آحاد جامعه ضروری بوده و می بایستی رعایت گردد.

   §         چنانچه در فعالیت ها و اقدامات انجام شده بروز خطا و اشتباهی محرز گردد، افراد مربوطه می بایستی مسئولیت آن را بر عهده گیرند.

   §         در این سازمان تمامی پرسنل حق سئوال ، انتقاد و اظهار نظر دارند.

   مصالح سازمانی

   §         مهمترین ارزشها در مصالح سازمانی، توجه به بهره وری و تلاش جهت افزایش آن، تخصص گرایی و پویایی سازمان می باشند.

   §         کلیه افراد سازمان موظفند ضمن حفظ ارزشهای دیگر در این منشور، تمامی تلاش خود را در جهت تحقق ارزشها و مصالح سازمانی بکار بندند.

   §         اقدامات و فعالیت های سازمانی چه بسا در مواقعی نیز مخالفینی داشته باشد. لذا بر تمامی پرسنل واجب است که نظرات ناموافق را تحمل نموده و هیچگاه درصدد انجام اقدامات تلافی جویانه برنیایند.

   §         کلیه افراد سازمان موظف به رعایت حقوق سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت و دفاع از آن در هر مقطع و هر زمانی و مکانی میباشند.

   §         در این سازمان اصول شایسته سالاری حکمفرما بوده و فعالیت ها به افراد متخصص و کاردان سپرده می شود.

   §         پویایی سازمان هدفی مهم به شمار رفته و افراد می بایستی در حفظ آن با انجام نوآوریها، ابتکارها و ... کوشش نمایند.

   §         منشور اخلاقیات سازمانی بعنوان یک سند حیاتی ارزنده و به مانند سوگند نامه برای کارکنان بوده و لذا تمامی افراد می بایستی در جهت پذیرش ، ترویج و ارزیابی آن تلاش نمایند.

   مصالح حرفه ای

   §         صلاحیت حرفه ای افراد در این سازمان محترم شمرده می شود.

   §         کارکنان و بویژه کارشناسان سازمان آگاهی از آخرین دستاوردهای صنعت و معدن و تجارت، بالا بردن سطح دانش و آگاهی عمومی و تخصصی را وظیفه و تکلیف شغلی خود می دانند.

   §         سازمان از افراد حرفه ای خویش همواره انتظار دارد، در بهبود و اصلاح فعالیتهای سازمانی کوشا باشند و خلاقیت و ابتکار خویش را در انجام نوآوریها و اصلاحات نظام اداری بکار بندند.

   §         آموزش درسازمان از اهمیت خاصی برخوردار است و تمامی کارکنان می بایست حداکثر استفاده را از آموزشهای ضمن کار و جهت شرکت در فعالیت های حرفه¬ای ، انجمنهای تخصصی و ... پیشقدم باشند.

    

    

مجموع بازدیدها : 2,693,581
تعداد بازدید امروز : 1,135
آخرین به روزرسانی : 11:47  1398/03/27