X
شنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۵۲ ۳۱۸۰
چچ
گزارش خبری بازدید استاندار از مجتمع آنتی موان سفیدآبه شهرستان نیمروز

استاندار سیستان و بلوچستان طی بازدید از معدن آنتیموان سفید آبه :

آینده استان زیباست به رنگارنگی معادن مختلف در سطح جغرافیای سیستان و بلوچستان

ماده ی معدنی آنتی موان از مواد معدنی کمیاب جهانی به شمار می رود و کل ذخایر شناسایی شده آن بیش از 2 میلیون تن نیست و معدن آنتی موان سفیدآبه در سطح کشور دارای رتبه می باشد .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان : علی اوسط هاشمی روز جمعه 22 خرداد ماه از معدن آنتی موان سفید آبه شهرستان نیمروز  به جهت بررسی روند فعالیتهای معدن و روند ایجادکارخانه فرآوری معدن بازدید و اظهار داشت : در سال گذشته اعلام کردیم که از 200 هزارکیلومتر مربعی که در سطح کشور اکتشاف معدنی صورت پذیرفته 86 هزار کیلومترمربع در سیستان و بلوچستان صورت پذیرفته است . Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

هاشمی افزود : خوشبختانه روند مطالعات و اکتشافات حکایت از این دارد که نگاه به صنایع معدنی در استان زمینه ی صنعتی شدن استان را فراهم خواهد نمود.

وی اعلام داشت:  واحد معدنی آنتی موان کمتر از یکسال به سرانجام رسیده و این معدن از نظر ذخیره ماده معدنی ذخیره ی قابل قبولی دارد و با پایان اکتشافات و روندی امید بخشی که در این مسیر می بینیم استان قابلیت تبدیل شدن به قطب آنتی موان کشور را دارد و در این زمینه در سطح جهانی مطرح خواهیم شد  .

استادار بیان داشت : ماده ی معدنی آنتی موان از مواد معدنی کمیاب جهانی به شمار می رود و کل ذخایر شناسایی شده  آن در بیش از 2 میلیون تن نیست  و معدن آنتی موان سفیدآبه در سطح کشور دارای رتبه می باشد .

هاشمی گفت : معدن آنتی موان در دورافتاده ترین نقطه استان قراردارد و هم مرز با استان خراسان جنوبی می باشد و استان سیستان و بلوچستان در بخش مواد معدنی از جمله طلا ، تیتانیوم و مواد معدنی دیگری حرف برای گفتن خواهیم داشت و در آینده نزدیک کلنگ واحد تولید فولاد را در استان خواهیم زد که قطعا استان اینده قشنگی به رنگارنگی معادن مختلفی که در سطح جغرافیایی استان پیش بینی خواهد داشت .

در حاشیه این بازدید رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گفت : یکی از بهترین معادن ما در سطح استان معدن آنتی موان سفید آبه می باشد که انشاءالله در آینده ی نزدیک باعث ایجاد اشتغال بیش از 100 نفر خواهد شد .

نادر میرشکار افزود : تا پایان سالجاری چندین طرح معدنی و صنایع معدنی از جمله تیتانیوم و طلا را شروع خواهیم کرد که امیدواریم با توجه به مراحل اکتشافی که در حال انجام می باشد تمامی این معادن را به صنایع معدنی تبدیل کنیم و آینده ی استان را در زمینه ی صنایع معدنی با توجه به  دارا بودن انواع کانی های معدنی  و تنوع و پراکندگی که داریم استان درآینده نزدیک به جایگاه واقعی خود در کشور برسد .

وی اعلام داشت : کل ذخایر کشف شده معدنی ما از انواع ذخایر معدنی بیش از 1 میلیارد تن می باشد که اینها ذخایر معدنی خوبی می باشند که تا کنون شناسایی شده اند .

میرشکار بیان داشت : اکتشاف معادن در سطح استان ادامه دارد که انشاءالله ذخایر جدیدی را معرفی خواهیم کرد .

وی افزود : کارخانه آنتی موان سفید آبه شمش آنتی موان تولید خواهد کرد و نیاز صنایع کشور را نامین خواهد کرد .

در ادامه این بازدید داود شهرکی معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اعلام داشت : آنتی موان یک فلز استراتژیک و حساس برای کشور می باشد و مورد نیاز صنایع مهم کشور است .

شهرکی ابراز داشت : ذخایر معدنی آنتی موان در دنیا محدود می باشد و کشور چین از نظر ذخایر این ماده معدنی در دنیا دارای رتبه اول و کشور ما جزء 10 کشور دارنده ی این ماده معدنی به شمار می رود .

وی در خصوص روند فعالیت معدن آنتی موان سفیدآبه خاطرنشان کرد : این معدن و کارخانه فرآوری آن با توان داخلی در این منطه اجرایی شد و کارخانه آن بزودی افتتاح خواهد شد ، اطلاعات آزمایشگاهی معدن آنتی موان سفیدآبه در مرکز تحقیقاتی کرج صورت پذیرفت و در این معدن در مقیاس صنعتی اجرا در حال اجرا می باشد و دانش فنی استحصال این فلز کاملا داخلی است و برای اولین بار در کشور در این مقطع اجرایی شده است .

شهرکی معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گفت : با توجه به استراتژی کلان استاندار محترم در حمایت از صنایع معدنی انشاءالله در آینده برنامه ریزی برای ایجاد یک کارخانه دیگر با ظرفیت 500 تن شمش در زاهدان را در دستور کار خواهیم داد .

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.1773869991302
Query time: 0.88554811477661